Astrolog Gözüyle

WWW.ASTROSET.COM

GÖKYÜZÜNDE NELER OLUYOR ?

Yeni Çağın Şafağı

Yaklaşan 2019 yılı ile Yeni Çağın şafağına giriyoruz. Taşlar yerinden oynuyor, her şey yeniden yapılanıyor. Değişim ve ilerleyiş bizi yeniden biçimlenmeye, konumlanmaya zorluyor. Önümüzdeki yıllar bu değişimleri her platformda göreceğiz. Biz ülke olarak bu değişim adımını çoktan attık bile.

İkinci dünya savaşının sonrasında kurulan yeni dünya, misyonunu tamamladı artık. Teknoloji, ekonomi, bilim her alanda hızla gelişen dünyamız daha önce hiç olmadığı kadar sınırlarına dayandı  ve sorunlara küresel cevaplar bulmanın gerekliliği her geçen gün önümüze daha fazla çıkıyor. Bu güne kadar kullanılan sistemler artık yeterli olmuyor ve sorunlara yeni cevaplar arıyoruz. Kova Çağı’nın rüzgârları en kapalı, en ulaşılmaz denilen noktalara bile ulaştı. Değişim rüzgârları geleneksel anlayışları da zorluyor. 2019 yılına girmemize birkaç ay kadar kısa bir zaman kaldı.

Önümüzdeki bir ay içinde 2019 yılındaki bu astrolojik geçişi (Yeni Çağın Şafağı) hazırlayacak kozmik etkiler bizi bekliyor.

Bu ay gökyüzünde iki tane parçalı güneş tutulması  ve bir tane ay tutulması olacak.

13 Temmuz ( Güneş Tutulması ) – 27 Temmuz (Ay Tutulması ) – 11 Ağustos (Güneş Tutulması )

Bu günlerin Astrolojik verilerine baktığımızda Yeni Ay 13 Temmuz 2018’de Yengeç burcunda başlıyor. İşte bu gün bir güneş tutulması yaşayacağız. Daha sonra ayın yükselmesi ve Dolunay zamanına gelmesi 27 Temmuz 2018 olarak görünüyor. Bu dolunay da Kova burcunda bir Ay Tutulmasına şahit olacağız ve küçülen ay evresi  11 Ağustos 2018 de yeniden yeni ay evresine girdiğinde bir kez daha bir güneş tutulması olacak.

Gökyüzünde 13 Temmuz – 11 Ağustos 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek olan iki güneş tutulması ve bir ay tutulması çok önemli bir dönemin, dünya açısından yeni bir etabın başlayacağını işaret ediyor.  "Yeni Çağın Şafağını" müjdeliyor.

Yeni çağ bizim dışımızda bir yerlerde değil, hepimizin hayatını içine alan top yekûn bir değişim bu. Adeta her gün kendimizi yenilememizi gerektiren olaylar ve durumların içinde kalmak gibi. Son yıllarda bunun örneklerini hem toplumsal hem de kişisel alanlarımızda yaşıyoruz. Ancak bugüne kadar yaşadıklarımızı bir hazırlık dönemi gibi kabul edelim.  

Değişim şimdi başlıyor...

Yeni Çağın Şafağı ile birlikte ilk etapta 2019-2026 yılları arasında yok bu olmaz dediğimiz birçok şeyi yaşarken bulabiliriz kendimizi. Bu değişimleri korku olarak değil aksine gelişim ve büyümenin habercileri olarak yorumlayalım.  2019’dan itibaren 2026 yılına dek çok hızla çözülmelere tanık olacağız. Kendisini yenileyemeyen her şey bu rüzgârların değiştirici etkisiyle dağılacak.

Bakış açılarımızı ön yargılar, korkular ve belirsizlikler yerine bilgi, açıklık ve bireyselliğe saygı yönünde değiştirebilirsek kişilerin düşüncelerinde ve seçimlerinde özgür olduklarını görüp ilişkilerde ortaya çıkan bir çok sorunun çözümünü önümüzde bulmuş olacağız.

Her alanda beklenmedik gelişmelerin olacağı zamanlara giriyoruz. Tahminlerimizde yanılabileceğimizi bilmekte fayda var. Olayları kontrol etmeye çalışıyorsanız bundan vazgeçin. Gereksiz enerji kaybedersiniz.

Bu dönemde gerçek değerlerimiz, insanlık değerlerimiz hiç olmadığı kadar güçlenmeye başlayacak. Kaybolup gidenlerin değerlerimiz değil aslında ihtiyacımız olmayanlar olduğunu gördüğümüzde daha fazla umutla geleceğe bakabileceğiz.

Planlarımızı ve stratejilerimizi Yeni çağın rüzgarlarını göz önünde bulundurarak yapmakta fayda var. Zira alışılmış yöntemlerin işe yaramayacağı günler kapımızda.

Bu ayla ilgili Kanlı Ay spekülasyonları yapılıyor, bu ayki tutulum Kanlı Ay tutulumu değil. Konu ile ilgili http://www.astroset.com/bilgi/astrolog/aytutulum.htm yazısını okumanızı öneririm. Son kanlı ay tutulması 2014/2015 yıllarında yaşandı. Bir sonraki tutulmayı ise 2032/2033 yıllarında göreceğiz.

GÜRGÜN Temmuz 2018

 

© Astroset 2003-2018