Makale

WWW.ASTROSET.COM

HARİTA YORUMU VE DANIŞMANIN ROLÜ

  Astrolojik doğum haritasının çıkarılması ve yorumlanması kişiliğin iç dünyasını çözmek için bir araç sayılır. Astrolojik harita yorumu ve danışmanın haritada gördüğü size ait temel verilerin açılması bir tür terapik etki yaratmak ve sizi bütünlüğe ulaştırmak amacını taşır. Doğum haritasının gösterdiği astrolojik semboller aslında sizin kişiliğinizi ve karakterinizi tanımlar, ve yalnız size ait bir bütünlüğün tesisine destek verir. Bu bütünlüğe ve gerçek potansiyele ulaşmak elbette önemlidir. Çünkü çoğumuz toplumsal şartlandırılmaların, ailenin ve yakınlarımızın bizden taleplerine uygun bir kişilik oluşturmaya çalışarak boşuna zaman kaybeder, acı  çeker ve suçluluk duyguları içinde kıvranır, dururuz.
 
Harita yorumu bir tür yardım amaçlar ki bunun diğer adı sizi size daha doğru tanıtmak, gereksiz yükleri taşımaktan sizi kurtarmaktır. Örnek verecek olursak şunları söyleyebiliriz. Eşinizden elinizde olmayan nedenlerle ayrılmak zorunda kalmış olabilir ve yıllarca  bu kararın ezikliğini, gereksiz vicdan azabını taşımış olabilirsiniz. Yada en yakınlarınız sizden ağır, yavaş ya da tam tersi çok hızlı ve hırslı bir kişiliğiniz olduğu; çok ya da az konuştuğunuz için sık sık şikayet ediyor olabilirler ve sizde en sevdiklerinizi üzmemek için elinizden geldiğince onlara uymaya çalışırken türlü sıkıntılar içinde kalıyor olabilirsiniz çünkü doğanıza aykırı bir tutum sergilemek sizde baskı ve huzursuzluk yapıyordur. Ya da ailenizin size ölçüp biçtiği mesleğe hiç uygun olmadığınızı düşünüp bunu kimseye söyleyemiyor olabilirsiniz bunun gibi yüzlerce binlerce örnek vermek mümkündür.
  Sorunlarınıza çare ararken daha doğrusu aslında kim olduğunuzu arayıp dururken ve
bir terapistten diğerine koşarken kafanızın da iyice karışmış olması muhtemeldir. İşte bu noktada yapılacak en iyi şey sadece ve sadece kendimize müracaat etmektir.

  Doğum haritanız bu kendine başvuruyu sevgiyle karşılar ve asıl sizi size anlatır ki, herkesin bir oraya bir buraya çekiştirdiği kişi olmaktan kurtulun ve sadece kendiniz olmanın bütünlüğünü, sevincini, onurunu yaşayın. Doğum haritası gökyüzünün bize gösterdiği kişisel resmimizdir ve biz bu bütünlük içinde, kendi hedeflerimizle beraber, içimizde yer alan o sadece bize ait olan tekilliği ve kişisel gerçeklerimizi görebiliriz.
  Bu kendimize yani özümüze, aslımıza uygunluk sembollerinin tümüne, kendi astrolojik haritamızda sahibiz. Astrolojik danışma almanın asıl değeri; harita bazındaki  bu kişisel verilerin sizin görünen kişilik teorilerinizin ötesine uzanmasıdır. Yani daha açıkçası hiç de sandığınız kişi olmayabilirsiniz ve kendinizi doğru ifade edemediğiniz içinde sakinleştirici haplar, depresyon, iç sıkıntısı, sürekli mutsuzluk ve alkol en yakın arkadaşınız olmuş olabilir.

  Her doğum haritası kendine özgü ve benzersizdir. Bu nedenle tanımlama aracı olarak astrolojik veriler zengin bir kaynak oluştururlar. Astrolojik danışma bir tür  iyileşme, yenilenme sağlam, sağlıklı, doğru ve tam olma demektir.  Doğum haritamız bizim görünmeyen adımızdır. Astrolojinin isteği kesinlikle, büyük kozmik tiyatrodaki rolümüzü, bize en iyi şekilde gösterebilmektir.

 Danışmanınız ile kuracağınız güvene dayalı, sağlıklı iletişim ile haritanız; aynı zamanda bilinçaltı yönelmeleri ve tıkanıklıkları da göz önüne serdiğinden kişiliğinizin istek dışı yanıltıcı sapmalarını da gösterecektir.

 Haritayı doğru yorumlamasını bilen bir danışman, danışanının harita aracılığıyla, kilit noktalarını hemen görme şansına sahip olduğu için kestirme yoldan gider. Terapistlerin testler ve uzun süren kişilik analizleriyle keşfetmeye uğraştıkları ruhsal yapılanmayı en yakın şekilde açıklayan başka bir yöntem de pek yoktur. Endirekt değil direkt bir metot kullanır size giden yolun haritasını hemen çıkarır.

 Astrolojik harita yorumu danışman ve danışan için karşılıklı olarak  bir terapi, bir aydınlanma; bir bilinçlenme, ruhsal olarak zenginleştiren dönüşümdür. Bir tazelenme, canlanma, anlam yenilenmesi demektir. Astroloji sistemi ile kendini başka göstermeye çalışanların veya karmasında önemli ve farklı özellikler olduğunu ileri sürenlerin gerçek kimlikleri hemen ortaya çıkar. Bazıları insanların görünüşünden tanımlar çıkartabilir ama, bir doğum haritasının açıklayacağı bilgiler ruhun gerisindeki gerçeklerin aynasıdır. Doğru olan, kişilerin gerçek bireysel özelliklerinin kabul edilerek, bireylerin bireyselliğini korumasına yönelik sonuçlar yaratacak biçimde davranılmasıdır.

  Harita ve Astrolojinin birlikteliği
  Astroloji ve terapinin birlikte yol aldığı nokta şudur; Astroloji haritayı verir, gerçek ve doğru YORUM ise haritanızın ve
bireyselliğinizin gerçekleştirilmesini sağlar. Hiçbir şey değiştirilemez. Sizi bir anda bir Süpermen'e dönüştürecek güç kimsede yoktur, var derlerse de asla inanmayın. Ama sizin sahiden siz olmanızı ve kendinden memnun bir insan haline gelmenizi ve gereksiz bir sürü psikolojik takıntıdan kurtulmanızı sağlamak mümkündür.Eğer insanlar kendileri gibilerse her zaman bunun için ödenmesi gereken bir bedel vardır. Eğer kendi gerçek benliğinize uygun davranırsanız da acılara katlanırsınız, örneğin "Daha aktif olmalıydım, çok pasifim" gibi kuruntulara kapılırsınız. Ama mesele bu değil, değişmek değil, kendini gerçekleştirmektir. İki çeşit katlanma vardır: Gerekli katlanış ve gereksiz katlanış. Gerekli olan katlanış kendinize göre doğru olanı yapmak ve kendiniz gibi davranmanın sonuçlarına katlanmak, bedelini ödemektir. Gereksiz katlanma ise başkası olmaya çalışmanın acısıdır. Harita yorumu ile elde edeceğiniz bu sonuç; daha sağlıklı ve mutlu ve bir yaşam için hiç de az kazanç sayılmaz.Haritanızı yorumladıktan sonra uzun yıllardır süren  yanlış veya sizi rahatsız eden düşünce ve davranış kalıplarından kurtulmak için Astro terapi seanslarına devam etmek de isteyebilirsiniz.

  Astro Terapi
   Astro Terapi iç potansiyelinizi harekete geçirerek, kilitlenmiş fonksiyonların açılmasını sağlamanın yanı sıra yaratıcılığı artırıp; sorunların çözümlerinde aradığınız desteği kendinizde bulmanıza olanak tanıyacak 6-7 seanslık bir terapi programıdır. Astro Terapi seanslarıyla, hayata sizin gözlerinizden bakmaya çalışan terapistinizle birlikte yaşadığınız zorlukların üstesinden gelebileceksiniz.   Astroloji haritanıza bağlı olarak uygulanan yöntemler sayesinde sizi sıkıştıran olayların yarattığı gerilimlerin dışına çıkıp kendiniz için hangisinin en doğru olduğunu yine kendiniz fark edeceksiniz. Yaşadığınız olayların sizi çıkmaza sokmasına izin vermemek için; aile içinde yaşanan gerginlikler; çocukların hayata gösterdikleri uyumsuzluklar; bağımlılıklar; korkular; takıntılar; gelecek kaygıları ve hayatınızı yaşanmaz hale getiren daha bir çok konunun çözümünde Astro Terapi’den faydalanabilirsiniz.

bilgi için hizmet@astroset.com adresine yazabilirsiniz.

 

© Astroset 2004-2010