Makale

WWW.ASTROSET.COM

13.BURÇ SPEKÜLASYONU

 BURCUMUZ DEĞİŞTİ Mİ?

4 bin yıl içinde takım yıldızların yer değiştirdiğini belirten astronomlar,astrolojik bilgilerimizi alt üst edecek çağdaş burç haritası çıkardılar.Astronomlar 13.burç Yılancının astrolojiye katılmasını savunuyor.Bu durum diğer 12 burcuda etkiliyor ve neredeyse herkesin burcu değişiyor. 17.Kasım.2004 Kelebek-Hürriyet

 

  Değerli Astro Set ziyaretçileri, 2000'li yıllar, Kova çağının başlamasıyla birlikte tüm dünyada Astrolojinin hak ettiği yeri bulacağı yıllar olacaktır. Astrolojiyle ilgilenmek ve söylenenleri anlamak gerçekten de kültür birikimi gerektiriyor.
  Eğer çevreye çok daraltılmış veya yalnızca maddeci gözlerle bakmaya alışıksanız; astrolojiye hep zaman kaybı, saçmalık ya da eğlence için yazılan günlük burç falları olarak bakacak ve size kazandıracağı zenginliklerin sevincini yaşayamayacaksınız.. Evet! Astrolojinin gündemde daha etkili olması bazı çevreleri çok rahatsız ediyor… 13.burç spekülasyonları yada falcılık gibi bakışlarla astrolojiyi karalamak isteyenler ya konuyla ilgili bilgiye sahip değiller yada başka amaçları var. Hutbelerde yasaklamalar; 13.burcun varlığı astrolojik verileri değiştirir spekülasyonları ile, inanın bir adım ilerlemek ya da insanları kandırmak mümkün değildir…
  Astroloji her şeyden önce bir disiplin ve matematik hesaplamalara dayanan harita düzenidir. Her çağda ezoterik bilimler, metafizik ve kozmoloji ile ilgilenen, dünyaya yön vermiş düşünürler, ki; bunlar arasında Platon, Leonardo Da Vinci, Kepler, İbni Sina, El Bruni…gibi isimler astrolojiyi mutlaka incelemişler hatta yapacakları araştırmalar ve sunumlar için gezegen konumlarını tespit etmişlerdir.
  Çağımızda kullanılan zaman enerjisi, kozmosun kendine has spiritüel matematiğine uygun olarak aktığı için; her türlü objektiflikten uzak, katı, yenilikler karşısında aşırı dirençli herkese söylenmesi gerekenleri hızla söyleyecek, hatta onları devre dışı bırakacak şekilde akmaktadır.
Çook ama çok dikkatli, yeniye açık, değişime istek dolu davranmazsak, hiç fark etmeden, nazikçe yol kenarına alınırız da hala kendimizi ana yolda yürüyor zannedebiliriz.
 Bu sayfalarda sizlerle sık sık çok çarpıcı olaylarla karşılaşacağımızı ve bunlara karşı olabildiğince açık, doğal, rahat davranmamız gerektiğini aktarmaya çalışıyoruz. Bu aktarım, Yeniye ve Oluşa saygıdan kaynaklanıyor emin olun ki… Astrolojiyi karalamak isteyenler, 13 burç olgusunu ileri sürerek, astrolojide mevsime dayalı bir zodyağın olduğunu hep görmezden gelirler. Ve bir doğum haritasının, 360 dereceyi eşit bir biçimde 12’ye böldüğünü görmek istemezler. Burç sayıları ne kadar artarsa artsın, kadim bir bilgeliğin ürünü olan astrolojinin evreni 12 eşit ama farklı görüşler veren pencereden görmesini değiştirmez. 13.burç kavramı kimi astronomların iddialarının aksine astroloji sistemi içinde geçerli bir bilgi değildir. Astrolojiye ait zodyakta verilen ölçümler,kadim bir evren matematiğinin, bir anlamda kozmik insan anlayışının bize yansıyan gölgesidir. Öte yandan günümüz madde esaslı biliminin bakışı ile kadim astroloji biliminin bakışını karşılaştırmak pek anlamlı da değildir.
  Şu  gerçeğin çok iyi anlaşılması gerekir ki, 12 burç ve gezegenler temsil ettikleri tesirlerin sembolleridir. Siz Balık burcunda iseniz, o burcun temsil ettiği etkiyi, daha fazla taşıyorsunuz demektir… Gezegenlerden değişik sembolleri kullanarak bize akan enerjiler ise, daha farklı etkileri işaret etmektedirler. Örneğin pek çok insanı
disipline etmek üzere kıskacı içine alan Satürn etkisi gökyüzündeki konumu itibariyle matematiksel bir hesaplamadır, yorumlanış itibariyle spiritüel bir etkidir…
  Kendimizi, dünyamızı; aklımız ve yüreğimizle kavramak için, maddeden önce bir enerji olduğumuzu unutmayıp, enerji boyutundaki insanı tanımalıyız.Bizi şaşırtan her yeni olay ve konu hakkında, spekülasyona kapılmadan araştırmak ve bilgilenmek en güvenilir metottur.

Konuyla ilgili diğer yazımız için: Burcumuz Değişiyor mu?

Yayın Tarihi: Aralık 2004

 

© Astroset 2003-2014