Meta Bilim

WWW.ASTROSET.COM

 

Dünyanın Schumann Rezonansı Neden Yükseliyor?

  Kadim Hint Rişileri 7.83 Hz.’e OM frekansı adını veriyor. Bu aynı zamanda Dünya Ana’nın doğal kalp atışı ritmi olarak da görülüyor ve “Schumann Rezonansı” olarak adlandırılıyor. Vikipedi’ye göre Schumann Rezonansları, “Dünya yüzeyi ve iyonosfer tarafından meydana getirilen yıldırım boşalmalarıyla uyandırılan global elektromanyetik rezonanslardır”.

  Pekçok yıl boyunca bu rezonans frekansı sabit bir 7.83 frekansında kaldı ve sadece küçük değişimler gösterdi. Haziran 2014’te bu değişti. Rus Uzay Gözlem Sistemi’ndeki monitörler aktivitede yaklaşık 8.5 Hz. Civarında bir ani yükseliş saptadılar. O günden beri bazı günler Schuman rezonansının 16.5 Hz.’e yükseldiği bile görüldü (grafik genellikle mavi biraz yeşildi ve hiçbir şekilde yeşil yoktu). Başlangıçta cihazlarının hata verdiğini düşündüler ancak d-aha sonra verinin doğru olduğunu öğrendiler. Peki ne oluyordu?

  Dünyanın frekansı belirgin bir biçimde hızlanıyordu. Schumann Frekansı insan beyninin alfa ve teta halleriyle uyumlu olduğundan bu ivmelenme zamanın hızlanmış gibi ve olayların, yaşamlarımızdaki değişimlerin daha hızlı gerçekleşiyormuş gibi hissedilmesinin nedeni olabilir.

   Bu ortaya çıkan rezonanslar doğal olarak insanın beyin dalgası aktivitesiyle ilişkili. Dolayısıyla bu da şu anlama geliyor: “değişiyoruz”. Yıllar önce EEG Neurofeedback eğitimi almıştım, bu yüzden bu yükselen frekansların bize insanın evrimsel değişimi hakkında ne söylemek istediğini araştırdım. 7.83 Hz. Frekansı bir alfa/teta halini ifade ediyor. Gevşemiş, dalgın gibi, birşeylerin olmasını bekleyen bir tür rölanti hali gibi adeta. 8.5-16.5 Hz frekanslar teta frekansından tam sakin bir alfa haline dönüşüyor ve bu sırada hızlı ve daha uyanık beta frekansları ortaya çıkmaya başlıyor. Bu da bilincin yavaş yavaş uyanmasıyla ilişkili. Schumann Rezonansı’nın 12-16.5 Hz’ler arasında bazı sessiz yükselişler yaptığı da görüldü ve ben bunu daha da ilginç buldum. Neurofeedback’te 12-15 Hz. Hassas Motor Ritm frekansı olarak tanımlanıyor. Bu, ideal bir “uyanmış sükunet” halidir. Düşünce işleyişlerimiz bu hal içindeyken daha net ve odaklanmıştır yine de bizler “akışta” ya da “bilinçteyiz”dir. Başka deyişle Dünya Ana titreşimsel frekansını değiştiriyor ve biz de öyle demektir. UYANIYORUZ.

  Dünyanın manyetik alanı Schumann Rezonansı’nı etkileyebilir, ve son 2000 yılda zayıflamış ve son yıllarda daha da zayıfladığı görülmüş ve kimse bunun nedenini bilemiyor…bana bir defasında yaşlı bir hintli bilge tarafından dünyanın manyetik alanının kadim insanlar tarafından oluşturulduğunu, bu şekilde gerçek mirasımızın ilksel hatıralarının bloke edildiğine dair bir bilgi verilmişti. Bu şekilde varlıklar geçmişin hatıraları tarafından engellenmeden özgür iradeleriyle deneyimlerini gerçekleştirebiliyor ve bilgilerini artırıyorlardı. Bu manyetik alan değişimleri şimdi bu hatıra blokajını zayıflatıyor ve bizler şuurumuzu büyük hakikate doğru yükseltiyoruz. Örtü yükseliyor. Gözümüzün önündeki perde aradan kalkıyor.

  Bu yükselişle birlikte kendinizi daha yorgun, sersemlemiş, depresif hissedebilirsiniz, ve hatta frekanslarınızı Yeni Dünya’nın frekansına yükselttikçe kendinizi tuhaf da hissedebilirsiniz. Adaptasyon her zaman kolay değildir, ama unutmayın ki bu sizin uyanışınızın bir parçası.

http://www.trinfinity8.com/why-is-earths-schumann-resonance-accelerating/

https://www.facebook.com/groups/225309346206/

 Yayın Tarihi:30 Kasım 2015 

 

© Astroset 2003-2015