Kadıköy Belediyesi 19.Mayıs Kültür Merkezinde 2007 yılından bu yana Murat GÜRGÜN yönetmenliğinde devam eden "YOL HARİTASI" Kişisel Gelişim Programı üç aşamalı bir grup çalışmasıdır.

1- YOL HARİTASI ve YAŞAMI YÖNETMEK : Duygu, düşünce, gereksinim, istek gibi kişisel fonksiyonların her bir kişide nasıl çalıştığını ve hayatın içinde ne şekilde yansıdığını görmeyi hedefleyen bu programın süresi 8 haftadır.

2- YOL HARİTASI ve FARKINDALIK : Bir bütün olarak insanın kendisini doğru olarak her ortamda ifade edebilmesi, değerleri, algılama kapasitesi insan ilişkileri ve çalışma hayatı gibi farklı alanlarda kendimizi nasıl ortaya koyduğumuzu ve üzerimizde yapacağımız küçük değişimlerin yaşantımızda nasıl büyük farklılıklar yaratacağını görmek açısından öne çıkan bu programın süresi toplam 16 haftadır. Birinci çalışmayı tamamlayanların katılabileceği bir aşamadır.

3-YOL HARİTASI ve BİLİNÇ : Yaşantımız yani farkındalığımız bilinç dediğimiz o özel alanda yaptığımız birikimlerimizdir. Bu programda bilgi eşliğinde yaşama bakmak ve eylemlerde bulunmanın önemini ortaya koyuyoruz. Bilinçli yaşamın farklı bir penceresini görmeyi hedeflediğimiz bu programın süresi 16 haftadır. İkinci etabı tamamlayanların katılabileceği bir aşamadır.

4- YOL HARİTASI UYGULAMA PROGRAMI : Yol Haritası programlarını tamamlamış kişilerden oluşan uygulama grupları, eğitimlerde alınan bilgilerin gündelik yaşamda pratik uygulamalarını yapmak üzere çalışmalarını sürdürmektedirler. Her dönem uygulama projeleri ile çeşitli etkinlikler vasıtasıyla yol haritalarının uygulamalarını yapma fırsatları bulmaktadırlar.

YOL HARİTASI GRUPLARININ UYGULAMA PROJELERİ

>> 2011 / 2012 Dönemi
* Yol Haritası Farkındalık Grubu ve Bilinç grubu tarafından düzenlenen etkinlikler
    Mayıs-Haziran 2012
>> 2012 / 2013 Dönemi
* Yol Haritası uygulama grubu tarafından düzenlenen etkinlikler
    Mart 2013

PROGRAMLARA KATILMAK İÇİN : Yol Haritası Kişisel Gelişim Programı
Facebook sayfası : www.facebook.com/yhgrup
e- posta : editor@astroset.com

 
 

© Astroset 2003-2014