Yol Haritası

WWW.ASTROSET.COM

 

YOL HARİTASI KİŞİSEL GELİŞİM PROGRAMI 2011/2012

 
 
Kadıköy Belediyesi 19.Mayıs Kültür Merkezinde 2007 yılından bu yana Murat GÜRGÜN Yönetmenliğinde devam eden "YOL HARİTASI" Kişisel Gelişim Programı 2011-2012 döneminde ilk kez başlattığı uygulama çalışmalarında Kadıköy Belediyesi Göztepe Gönüllüleri işbirliği ile yürüttüğü projelerle bir ilki başlattı.

Kişisel Gelişim çalışmalarında Farkındalığın yükseltilmesine yönelik yapılan teorik çalışmalar bu yıldan itibaren Proje Grubu başlığı altında uygulamaya yönelik çalışmalarla toplumsal alanda çeşitli etkinliklere imza atmaya başladı.

İlk olarak 30.Nisan.2012 de Dünya Dans günü kutlamaları çerçevesinde Kadıköy Belediyesi Zübeyde Hanım kokteyl salonunda bir dans etkinliği düzenlendi.

 

 
Bir sonraki etkinlik Göztepe Dost Eller İşitme Engelliler İlköğretim okulunun karne günü kutlamasıydı. 01.Haziran.2012 tarihinde yapılan bu etkinlikte 13 çocuğumuzun diploma törenininde, çocuklarımızın bu mutlu günlerinde onların yanında olmanın sevincini hep birlikte paylaştık.
 

 

 

 

 
Yol Haritası Farkındalık Grubunun Kadıköy Belediyesi Göztepe Gönüllüleri ile birlikte düzenlediği bir diğer etkinlik ise 04.Haziran.2012 Kozzy - Gazanfer Özcan-Gönül Ülkü sahnesinde "Müziğin Rengi" başlıklı Etnik Müzik konseriydi. Gruptan iki arkadaşımızın sunuculuğu ile gerçekleştirdiğimiz bu konserde ilk olarak Gala Pera Ritm Grubu sahne aldı.
 

 

Daha sonra Ruhi Su Dostlar Korosu sahnedeydi.

 

 

Ruhi Su Dostlar Korosunu, Rum müziğinin güzel örneklerini bizlerle paylaşan İkbal Kaynar ve arkadaşları takip etti.

 

 

İkbal Kaynar ve Arkadaşlarından sonra sahneye, günümüzde kaybolmaya yüz tutmuş Yahudi müziğinin güzel örneklerini bizlerle paylaşan Erensya Sefaradi Müzik Grubu çıkıyordu.

 

 

Programın son sanatçıları Türk Halk Müziğinin güzel türküleriyle tüm davetlileri coşturan Gala Pera Türk Halk Müziği Grubu oldu.

 

 

Bu güzel gece teşekkür belgelerinin verilmesi ve birlikte söylenen şarkılarla sona erdi.

 

 

 

 
Yol haritası Proje Gruplarının 2011/2012 uygulama etkinliklerindeki son projesi 17.Haziran.2012 Göztepe Gönüllü Evinde "Nefes Teknikleri" etkinliği oldu. Programda "Doğru Nefes" ile ilgili sayın Hümeyra Kılıç'ın sunumunun ardından Yol Haritası programına katılan arkadaşların bireysel sunumları vardı. Kadıköy Belediyesi Göztepe Gönüllülerinden arkadaşlara yönelik hazırlanan bu program birlikte yenen yemekle sona erdi.
 

 

 

 
 
 
 

© Astroset 2003-2012