>>  OYUNDAN BİR BÖLÜM İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

  Yol Haritası Kişisel Gelişim programı kapsamında bu yılın ilk etkinliği 08.Mart.2013 de Yol Haritası Uygulama Grubunun düzenlediği "Bilmem Anlatabildim mi?" isimli doğaçlama oyun gösterisi oldu.

  Altı arkadaşımızın düzenlediği bu gösteri altı farklı oyundan oluşmuştu. Afişinden senaryolarına kadar kendilerinin yazdığı bu oyunlar yol haritası konularından esinlerek hazırlanmıştı. Oyunların bir diğer özelliği ise her oyunda baş rolü oynayan arkadaşımızın bu oyunla ilgili hiç bir bilgisi olmadan sahneye çıkmasıydı.

OYUNLARIN KONULARI :

1- Yaşamın hangi sahnesinde olursak olalım kendimizi doğru ifade etmemiz; başkalarının iradelerine karşı katı-sert tutumlar yerine kendi kontrolümüzün bizde olması gerektiği.

2- Yaratıcılığı bloke eden her şartın üzerine çıkmamızın insan ruhunun bir gereği olduğu, yaratıcı çıkış noktalarının geliştirilmesinin önemi.

3- Belirli bir dünya görüşünü korumak yerine farklı görüşlerin ve değişimin bize sunabileceği fırsatlar.

4- Seçimlerimizin sorumluluğunu aldığımızda öz saygımızın artacağı, değişen koşullara rağmen ilişkilerim devam edebileceği ve seçim yaptıktan sonra bir kuşku yada pişmanlık duymadan en doğru seçimi yaptığımıza güvenmemiz gerektiği.

5- İnsanın kendisini tanımasından kaynaklanan gerçekçi, ilham veren bir amacın geçici dünyada sürüklenme ve karışıklık duygularından kurtulması için insana neler kazandırabileceği.

6- Endişe ve sıkıntılardan kurtulmak için bir süreliğine de olsa olayların dışına çıkarak bakmamızın neleri değiştirebileceği.

 Gecenin sonunda arkadaşlarımız uzun bir dönemin ardından sahneye koydukları bu oyunla hem kendi farkındalıklarında yaşadıkları değişimin heyecanını yaşarken hemde izleyenlerin sıcak alkışları ile bu güzel paylaşımın keyfini çıkarttılar.

  Kadıköy Belediyesi 19 Mayıs Kültür Merkezi başta olmak üzere bu güzel gecenin oluşmasında bizlere destek veren herkese teşekkür ederiz.
 

   

08.Mart.2013 - 19.Mayıs Kültür Merkezi

>>  OYUNDAN BİR BÖLÜM İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

 
 

© Astroset 2003-2013